Translate

28 Ağustos 2015

Kızıma Süslü Kahvaltılar

   Kızımın kahvaltılarını daha Süslü yapmaya karar verdim. Öyle bir anda aklıma geliverdi. Internette gördükçe Hoşuma gidiyordu zaten. Öyle göründüğü gibi uğraştırıcı da değil. Sadece kesme stilinizi değiştiriyorsunuz. Gerisi biraz hayal gücü biraz internet. Üstelik kızım bu tabaklara bayıldı , bayıla bayıla yedi her şeyi. Son zamanlarda peynir ve zeytin yemek istemiyordu. Ki zeytin bebekliğinden beri en sevdiği yiyecekti.

Üstelik şöyle bir avantajı var bu tabakların. Aa kuşun Arkadaşı gelmiş 😋
Bu arada kızım beslenme alışkanlığını bende aldığı için ekmek yemek aklına gelmiyor. Ancak görürse biraz yemek isteyebiliyor. Zaten kendi evimde hiç ekmek almadığım için İkimiz de çok güzel alıştık. Memlekete ailemin yanına geldiğimizde ekmek görüyoruz.

Ekmek olmayınca öğünde diğer yiyeceklerden daha fazla yiyor haliyle . Ela'm ek gıdaya geçtiğinden beri köy yumurtası alıyorum. Pazarlarda artık hep oluyor, Ankara da da , Denizli de de köy yumurtası 50 Kuruş . Zeytini hep kendimiz yapıyoruz zaten. Yapılmamış zeytini de pazardan alıyoruz. Üstelik artık diliyorlar da. Yalnız zeytin zamanı Denizli pazarlarında bol eytin oluyorda Ankara da bulamadık. Zaten zeytinyağımızı da Denizli den Ankara ya taşıyoruz. Her Geliş gidişte Zeytinyağı 😁

Bu arada Erzincan dan getirdiğim peynirin aynısını evde yapacagım. Umarım yapabilirim. 

4 yorum:

 1. Bu görüntü cezbedip yemesini sağlıyor mu? Ben de kızıma adamlar, suratlar yapıyordum ama iştahsız olunca sadece oynayıp bırakıyordu :)
  Organik yumurta bulabilmeniz ne güzel,Denizli'yi çok severim, sempati duyarım ben nedense... Ülkemin en güzel şehirlerinden bence... <3 <3 <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dediğim gibi bir süredir yemediği peyniri.zeytini bile yemeye başladı. hem de tüm tabagı bitirip üstüne ekediklerimi de yiyor. Tabi ekmek yememesinin etkisi büyük çünkü her lokmada ekmek yeniyor ne yazık ki aslında yediğmizn yarısı ekmek oluyor. Ekmek olmayınca o boşlugu diğer gıdalar doldururyor ne güzel :)

   Sil
 2. Çok şeker olmuşlar..Becerikli anne:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim ama beceri değil bence sadece birazcık ugrasmak gerekiyor

   Sil