Translate

5 Temmuz 2015

Böğürtlen Kışı


Arka yazısını merak ederek başladım okumaya. 3 yaşındaki çocuğunu kaybeden bir kadın ve yıllar sonra onu bulan başka bir kadın. Kimi yerde merak ederek, kimi yerde biraz sıkılarak okuduğum bu kitap bitirdikten sonra okumaya gerek yokmuş dediğim kitaplar listesinde yer aldı. Çok basit bir hikayenin çok basit bir Çözümü olmuş. Hani romanlarda merak ettiğiniz şey üzerine tahminler yürütürsünüz ama Bambaşka bir sonuç çıkar ve vay bee dersiniz ya .. Bu kitap öyle değil, ilk ipucunda tamam şu cevap diyorsunuz ve sonunda doğru tahmin. 

Ayrıca kitaptaki zengin oğlan, fakir kız aşkı öyle bir anlatılmış ki, bu kitabı okuyupta boş hayaller kurabilecek kızlar beni düşündürmedi değil. 

Neyse bunu geçeyim, kaybolan çocuğu bulan kadın kendisini sonuca götürecek ipuçlarını hemen buluyor üstelik çok basit bir şekilde. Kitabın sonunda bir çocuk daha çıkıyor ortaya ve ben o çocuk kimin çocuğu bilemiyorum. 😆 çünkü o çocuk kaçırılırken başka bir Çocuktan bahsedilmiyor aynı yaşlarda. Ama her Nasılsa Kitabın sonunda aynı yaşlarda bir çocuk daha ortaya çıkıyor üstelik asıl kahramanla yer Değişiyor. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder