Translate

3 Aralık 2014

Kızımla Bereket Şişeleri Yaptık
Ela için harika bir etkinlik oldu bereket şişeleri. Şişeler, dedesinin Ela için aldığı arı sütü şişeleri. Evde hangi baklagil vb varsa hepsini kullandık. Bana kalsa hepsinden birer avuç alır 5 dk da şişeleri hazırlardım. Ama söz konusu 3 yaşındaki çocuğunuzla bir şeyler yapmaksa olay farklı ve çok eğlenceli bir etkinliğe dönüşüyor.Gördüğünüz gibi her baklagili ayrı ayrı inceledik :) Daha doğrusu önümüze döküp, canımız istediği gibi oynadık. Aslında çocuk kendi oyununu kendisi kuruyor, sizin ona katılmanız önemli. Hani kaliteli zaman geçirmek diyoruz ya, işte bundan bahsediyoruz. Çocukla oynamak.. :)

Oyunumuz baklagillerin altına gizlenmiş hazine. Ela nın ellerini baklagille kapattım. Sonra bir arkeolog geldi gezmeye (İki parmağımla yürüyen bir adam yaptım) Tepenin altını merak etti ve bir kepçe çağırdı. Tabii bunu dramaya dönüştürüyoruz, her seferinde doğaçlama sözler yazıyoruz. Ela mın keyfine diyecek yoktu, kahkahaları bitmedi. O kadar hoşuna gitti ki aynı oyunu tüm baklagillerle tekrar tekrar oynadık. ''Hadi aakelog delsin, buğda ne vaa diye megak etsin ...''

Kepçe de diğer elim tabii ki :) İtinayla tepeyi kazıyor ve sonunda o hazine görünüyor. Tepe kazıldıkça arkeolog etrafa müthiş güzel kokuların yayıldığını farkediyor ve heyecandan çıldırıyor. Meğer hazine mis gibi kokan iki güzel elmişşş :)
Ebeveynler bilir, çocuklar böyle küçük ve sayısı fazla nesnelerle oynamayı sever. Hem isimlerini deöğrendik, sonra unuttuk ama olsun :) 


Tüm şişeler dolduktan sonra dolu şişelerle oyun oynamazsak olur mu?

Hemen arkasından çıkardığımız kurdelelerle başka bir etkinlik geliyor aklımıza. Aslında amacımız sadece şişeleri süslemek iken kızım bisikletine süs isteyince bir deniyoruz, her ne kadar sonuç istediğimiz gibi olmasa da biz çok eğleniyoruz.

Şarkılar söyleyerek sandalyenin etrafında oyunlar oynuyoruz. 
ehh artık biraz oturalım diyoruz yatmadan önceki son saatimizde :9

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder