Translate

21 Ağustos 2014

Lucy

Seviyorum bu tür filmleri. Bu konu ise özellikle dikkatimi çekiyor. ''İnsan beyninin %10 kullanıyor. % 100 kullandığında ne olacak? '' 

Film iyi, Scarlett Johansson çok iyi. 

Filmi izlemeden önce direk %100 kullanıyor zannetmiştim. Ama film boyunca sayı yavaş yavaş artıyor. Beyninin kapasitesini kullanması arttıkça kabiliyetleri de artıyor. %100 olduğunda sizi müthiş bir son bekliyor. 

Zamana ve maddeye yavaş yavaş hakim olmasıyla birlikte korku, arzu, acı gibi insani duyguları hissetmemesi benim aklıma tek bir varlığı getiriyor. Hele şehrin ortasında durup etrafına baktığında tüm insanların beynini okuyabilmesi, ve beyninin %100 üne ulaştığında evrenin tüm bilgisine sahip olması. Ya da zamanın istediği kısmını görebilmesi. Ve son cümle, işte bu dedim. Her şeye gücü yeten ve her şeyi gören bir varlık var!!

Bu kadar güzel bir filmde dikkatimi çeken bir kaç nokta oldu. Niye yaptıklarını anlayamadığım. Mesela beynini daha fazla kullanmaya başladıktan sonra, kendisine İngilizce bilmediğini söyleyen taksiciyi çekip vuruyor. Hem kötü adamlara karşı savaşıp hem de masum bir adam öldürmek??

Ya da polis arabasında hızla giderken onca kazaya sebep olmak. Arkasından takip eden polisleri, yanındaki polis ''Bizi takip etmemelerini söylerim.'' dediği halde ''Gerek yok.'' diyerek hepsinin kaza yapması için düzenek ayarlamak??

Beyninin çalışması %100 lere ulaştığı halde yani her istediğini yönetebildiği halde, neden silahlı çatışmaya engel olmak yerine oturuyor :)

Bunlarla bile harika bir film. Zaten bunlar saçma gelse de filmin heyecanına kapılıyorsunuz. Sadece izlerken ''Off hepsini etkisiz hale getirse daha iyi olmaz mı? Bu kadar polis ölüyor!'' diyorsunuz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder