Translate

4 Eylül 2013

Parker ve Django
En son izlediğim ve zaman kaybı olarak gördüğüm iki filmden sonra bu iyi geldi. Süper bir film değil ama siz de benim gibi büyük planlar sonucu büyük hırsızlıkların yapıldığı filmleri seviyorsanız iyi vakit geçirirsiniz. Oceans 11 gibi filmlerden bahsediyorum. Ne yazık ki bu film ''Offf adamlara bak, ne kurmuşlar'' dedirtmiyor. Hatta hırsızlıkları o kadar basit oldu ki.. ''Amaan bu ne yaa o kadar mücevherin olduğu yerde bir tane polis yok'' Salonda patlama olurken hiçbir yerden polis ya da en azından görevli birileri fırlamıyor. Filmin en önemli olması gereken sahneyi neden bu kadar basit yapmışlar anlamadım. Neyse zaten kısa sürüyor, diğer sahneleri izlemeye değer mi? Film izlemek ister ve bir şey bulamazsanız bu olabilir. Gerçekten kötü bir film izleyip sonunda pişman olmaktan iyi.

Mesela bundan önce izlediğim film tam bir vakit kaybıydı. O kadar yavaş ilerliyor ve o kadar sıkıcıydı ki.. Django filmin adı. Yani merak uyandırıyor ama heyecan yok. Sonu güzel bitiyor ama vayy bee dedirtmiyor. Bir film neden 3 saate yakın sürsün ki ? Filmin yarısını izledik, saat geç olunca yatmaya karar verdik. Sonra unuttuk :) O kadar yani.. 2 hafta sonra film izlesek deyince aklımıza geldi ve geri kalanını izledik. 
Ama bundan daha kötüleri de var. Sırf biri tavsiye ettiği hatta çok güzel dediği için, o çok güzel sahneyi o çok güvendiğiniz tavsiyeci hatrına sonuna kadar beklediğiniz ve film bitince resmen ''Allah kahretsin, bu berbat filmi izlediğime inanamıyorum'' dediğiniz. Bu film için daha fazla vakit kaybetmek istemiyorum, eğer senaryosu müthiş diyen olursa inanmayın ve lütfen izlemeyin. 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder