Translate

3 Mart 2013

Diş Kaşıyıcılar

Diş çıkarma dönemi hakkında pek birşey söyleyemeyeceğim. Çünkü bu yönden biz çok şanslıyız. Diş çıkarma dönemlerimizi aşırı salya ve uykuya geçişte zorlanmaya geçiriyoruz. Huzursuzluk ya da ateş olmuyor Allah'a şükür. Belkide bu sebepten diş kaşıyıcılarımızı da pek kullanmadık. 

1. ve 2. kaşıyıcının içi sulu; buzdolabına konulup sogutuluyor ama hemen ısınıyor. Kaşıyıcılar içinde tek kullandığı, ilk dişleri çıkacagı sırada; 4. kaşıyıcı. Sadece onu cok sevmişti ve sürekli ısırıyordu. Yazın dolaşırken kuzenim eczaneden almış, paketi açıp eline vermişti. Ben de çok şaşırmıştım, meğer yıkamaya gerek yokmuş.Sterilize edilmiş şekilde paketleniyormuş. 

Aşağıdaki diş fırçalarımızı zaten biliyorsunuz. Her yeri diş izi olan. Onları da çok sevdik, hala seviyoruz.

En sondakiler ise alıştırma çatallarımız.Tutma yerleri kaşıyıcı olduğu için buraya koydum. Fikir olarak çok iyi düşünülmüş ama benim iştahsız zayıf kızım ne yazık ki bunları da hiç kullanmadı. Bir kere bile. Ek gıdaya geçtiğiniz zaman püreleri rahatlıkla bu çatallarla alıp kendisi yiyebilir. Etrafın ya da üstünün batması hiç önemli değil tabii ki yeter ki O keyifle kendisi yesin. Tam da o minicik ellere göre.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder